Lampy industrialne, czyli przemysłowa stylistyka na salonach

kw. 17, 17 Lampy industrialne, czyli przemysłowa stylistyka na salonach

Surowość wykonania, prostota formy i funkcjonalność – tak pokrótce można określić podstawowe cechy lamp industrialnych. Ich minimalizm znakomicie wpisuje się w aktualne wnętrzarskie trendy, dlatego lampy industrialne łączą się doskonale z wnętrzami urządzonymi w stylu skandynawskim, nowoczesnym oraz retro. Jeśli chcesz uwzględnić tego typu lampy w aranżacji swojego mieszkania, sprawdź jaki efekt możesz osiągnąć dzięki lampom przemysłowym.

Styl industrialny jest obecnie obok skandynawskiego, jednym z najpopularniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Estetyka ta narodziła się w latach 50. ubiegłego wieku w stanach zjednoczonych. W wyniku recesji upadłe pomieszczenia pofabryczne były przystosowywane do warunków mieszkalnych. Stąd właśnie wszechobecne w stylu industrialnym surowe cegły, beton, szkło oraz metal. Ponadto styl ten wyróżnia się także dużymi, otwartymi przestrzeniami i charakterystycznymi lampami. Jeśli zastanawiasz się czy będą one pasować do twojego wnętrza, zapoznaj się z poniższymi poradami, a także przeczytaj artykuł: Jakie lampy wybrać do mieszkania?

Lampy sufitowe

lampa wisząca

Wiszące lampy industrialne wzorowane są na reflektorach, jakie dawniej oświetlały wnętrza fabryk oraz hal produkcyjnych. Mają one raczej prostą formę i wykonane są z metalu, czasem emaliowane. Spodnią część lampy, w której znajduje się świetlówka, zabezpiecza często specjalna kratka. Lampy sufitowe w stylu industrialnym w nowoczesnym wydaniu są podwieszane na sznurkowych przewodach lub na łańcuchach.

Lampki kreślarskie

Przegubowe lampki biurkowe, których położenie i kąt padania światła można wygodnie ustawiać doskonale wpisują się w estetykę stylu industrialnego. Mają bardzo przemysłowy charakter – wykonane są z metalu i mają prostą formę. Lampki kreślarskie szturmem zdobywają nie tylko biurka, ale także salony czy sypialnie – można je bowiem wykorzystać w roli lampki stołowej lub nocnej.

Żarówki

żarówka

Kolejną odsłona lamp industrialnych są żarówki, popularnie zwane Edisonkami. Lampy te mają bowiem kształt i formę klasycznych żarówek z czasów Edisona. Będą one znakomicie wpisywać się w estetykę industrialnego loftu, a także minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *