Jak oświetlić dom na święta?

lis 10, 16 Jak oświetlić dom na święta?

Święta Bożego Narodzenia to wspaniały czas, czekamy na niego z utęsknieniem. Chcemy go przeżyć jak najbardziej radośnie. Ubieramy choinkę, przygotowujemy kolację wigilijną, dzielimy się prezentami, czasami też robimy coś więcej – świątecznie oświetlamy dom. Jak to zrobić, jakie są najlepsze pomysły?

Oświetlenie w podbitce dachowej

Dobrze wygląda oświetlenie umieszczone w podbitce dachowej. A jeszcze lepiej to będzie się prezentować, gdy uzupełnimy je o świąteczne lampki zwisające z okapu przypominające lodowe sopelki. Warto przy tym pamiętać, że dekoracje świetlne, które umieszczany na zewnątrz muszą mieć wysoki stopień ochrony, na pewno nie mniejszy niż IP 44.

Na parapecie

Czasami małe, niby niepozorne ozdoby dają bardzo wiele. Tak jest na pewno, jak pokusimy się o dekoracje świetlne umieszczone na parapecie. Jak się na to zdecydujemy, to jednakże pamiętajmy, że takie ozdoby najlepiej wyglądają jako część większej kompozycji. Nie dają jakoś dużo światła, ale to nie jest tu najważniejsze, bo liczy się podkreślenie okiennej aranżacji.

christmas-1821280_960_720

Ozdoby z led

Do dekoracji domu możemy użyć dość znane łańcuchy z małych lampek lub ozdoby, w których zastosowano coraz bardziej popularne diody LED. Mogą dawać światło ciepłe lub zimne, w zależności od potrzeby, o znaczącym wskaźniku oddawania barw. Zrobienie takiej dekoracji jednak nie jest łatwe, potrzeba bowiem zmysłu artystycznego, jak i oszczędności w stosowaniu ozdób. Co ważne, nie powinniśmy stosować więcej niż dwóch barw, żeby nie wytworzyć nieprzyjemnego wrażenia przesytu i przeładowania. Więcej informacji tutaj.

A co z efektami specjalnymi?

Efekty specjalne to nie tylko domena Hollywood, bo podczas oświetlania domu można pokusić się o coś więcej. Świetnie prezentują się kurtyny świetlne lub nitki wyposażone w diody led, gdyż tworzą efekt ciągłej smugi światła. W ofercie wielu sklepów znajdziemy różne kształty takich dekoracji świetlnych, są więc świecące gwiazdy, choinki czy renifery. Jeśli dobrze wybierzemy i dopasujemy takie ozdoby, to nasz dom będzie się naprawdę pięknie prezentował.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *