Idealny pokoj dla nastolatka? Podejmij wyzwanie!

sty 04, 16 Idealny pokoj dla nastolatka? Podejmij wyzwanie!

Dorastanie to najważniejszy okres w życiu każdego człowieka – wkraczamy wtedy w świat nauki i pasji, zaczynamy intensywnie rozwijać nasze zainteresowania, poszerzać horyzonty. Odczuwamy potrzebę indywidualności i prywatności, ale jednocześnie tworzymy też pierwsze poważne przyjaźnie. Te cechy okresu dorastania sprawiają, że dobre urządzenie pokoju dla nastolatka jest prawdziwym wyzwaniem. Oto podpowiedzi, jak mu sprostać i co jest w takim pokoju najważniejsze.

1. Funkcjonalna garderoba i sporo miejsca do przechowywania. Gdy dzieci stają się nastolatkami, gwałtownie przybywa im rzeczy: książek i zeszytów, ubrań oraz przedmiotów związanych z zainteresowaniami. Aby uniknąć ciągłego bałaganu w pokoju nastolatka, trzeba zadbać o atrakcyjne i praktyczne meble, w których zmieści się wszystko. Postawmy na duże szafy ubraniowe i ciekawe, nietypowe systemy półek.

2. Superwygodne łóżko. Nastolatki spędzają dużo czasu w swoim legowisku: czytają lektury i komiksy, surfują w sieci, słuchają ulubionej muzyki, jedzą i uczą się na jutrzejszą klasówkę. Powinniśmy zadbać, aby łóżko w pokoju dziecka było wyjątkowym meblem: komfortowym i nietypowym. Łóżko podwieszane lub na pięterku, pod którym znajduje się biurko? Doskonały pomysł!

3. Zachęcające miejsce do nauki. Niezależnie od motywacji naszego nastolatka do odrabiania lekcji, trzeba mu zapewnić atrakcyjne i ergonomiczne stanowisko pracy. Podstawą będzie biurko z dużym blatem, wygodny i ładny fotel obrotowy oraz tablica korkowa, magnetyczna lub kredowa do zapisywania przypominajek i terminów z obcego języka.

4. Nietypowe, zwariowane dodatki. Nastolatki chcą czuć się wyjątkowo w swojej przestrzeni, lubią też zapraszać do niej przyjaciół. Warto sprawić, by była ona oryginalna i nieszablonowa. Jak to zrobić? Za pomocą wyszukanych ozdób i akcesoriów: powieśmy w pokoju nowoczesną, ładną lampę sufitową, zaopatrzmy łóżko w finezyjną kapę i poduszki, dodajmy wieszak w kształcie jelenich rogów albo przykuwający stolik nocny.

Każdy nastolatek ma również swoich idoli, ulubione filmy oraz muzykę. Zaczyna też tworzyć swój własny, unikalny styl. Poznajmy preferencje i upodobania dziecka, a na pewno łatwiej będzie nam zaprojektować dla niego codzienną przestrzeń – prawdziwą oazę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *