Oświetlenie a pomieszczenie

Oświetlenie w domu to bardzo ważny czynnik wyposazenia mieszkania. W tym zakresie do wyboru mamy kilka możliwości. Które z nich są najlepsze i gdzie powinno być jego źródło? O tym przeczytasz właśnie dziś.Salon
Salon jest pomieszczeniem, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Jest z reguły także najbardziej udekorowanym miejsem w całym domu. Z tego względu chcemy by oświetlenie nie tylko dobrze oświetlało pokój, ale także było części jego wystroju. W takim przypadku dekoratorzy polecają zawrzeć tutaj dwa źródła światła. Pierwsze, główne nad stołem. Drugie, dodatkowe np. w postaci lampy stojącej w rogu. Dzięki takim rozlożeniu, mamy możliwość operowania natężeniem światła i dopasowania ich do naszych preferencji.


Sypialnia
Sypialnia z racji pełnienia fukncji odpoczynku, potrzebuje ciepłego i łagodnego oświetlenia. Sprawdzają się w tym przypadku kinkiety, które świecą rozproszonym światłem. Dodatkowo, przyda się także nocna lampka, tuż przy łóżku.


Kuchnia
W tym pomieszczeniu prym wiodą zwykle lampy halogenowe, które zapewniają blatu odpowiednie oświetlenie. Zamieszczane są głównie nad nim, np. pod szafkami. Jest to miejsce szczególnie ważne do oświetlenia, gdyż to tam przygotowywane są posiłki. Niezbyt dobrym oświetleniem jest światło centralne, gdyż w każdym kącie pomieszczenia, będzie ono znajdowało się za naszymi plecami.

Łazienka
W łazience, podobnie jak w salonie dobrze jest mieć dwa źródła światła. Jedno ogólne, a jedno przy lustrze, które umożliwi dokładnie wyknywane czynności związanych z porannym i wieczornmym myciem, goleniem oraz nakładaniem makijażu.