Nastrojowe-ledowe oświetlenie sypialni

gru 17, 14 Nastrojowe-ledowe oświetlenie sypialni

Chcesz uzyskać nastrojową poświatę w miejscu, w którym szykujesz się na relaks? Chcesz odpoczywać w niezwykłej aranżacji, urządzonej w Twoim własnym domu? Zachęcamy do zmiany oświetlenia w sypialni. Efekty mogą poruszyć nawet najbardziej nieromantyczną osobę.

Specjalny system oświetlenia LED, zamontowany np. u wezgłowia łóżka, pozwala podświetlić pokój na dowolny kolor ze skali RGB. W praktyce oznacza to tyle, że stwarzając liryczny wystrój wnętrza, po prostu wybieramy czerwone lub różowawe efekty świetlne, układające się miękkimi falami na ścianie. Z kolei fioletowa tonacja przyda się, gdy w danym pomieszczeniu chcemy tylko podkreślić jeden element wystroju – półkę z bibelotami, obraz lub zdjęcie. Ciepłe, pomarańczowe światełko, ułatwi zasypianie dziecka, którego łóżeczko możemy ustawić poza kręgiem jasności, za to w takim miejscu, by maluch czuł się bezpiecznie i wyciszał po całym dniu zabawy. Jeśli w pokoju jest za ciemno, można dodać jeszcze jakieś nieduże kinkiety lub małe lampy stojące.

W naszej sypialni bardzo ważną role spełnia oświetlenie pośrednie, czyli np. lampy podłogowe, zapalane tylko w momencie gdy chcemy przejść przez pokój i nie zbudzić drugiej osoby. Kinkiety również ułatwią nam znalezienie szklanki z wodą lub fiolki z zażywanym wieczorem lekarstwem – nie ma potrzeby zapalania wówczas górnego, ostrego światła, rażącego zaspane oczy. Świetlówki liniowe, umiejscowione nad toaletką lub obok komody umożliwią wieczorne nałożenie lub rozczesanie włosów, zapewniając łagodny nastrój, skłaniające nas do pełnego relaksu.  Z kolei oświetlenie ledowe może zostać wmontowane nawet w obudowę łóżka czy kanapy.  Wówczas na pewno nadamy naszemu pokojowi unikatowy – prywatny wygląd, niepowtarzalny urok.  Te małe diody są bardzo oszczędne, dość trwałe i – co ciekawe – nie przypalają się tak, jak tradycyjne żarówki. To znaczy nie gasną nagle, lecz ulegają tzw. stopniowej degradacji. Ich wydajność świetlna zmniejsza się bowiem wraz z upływem czasu. Na końcu następuje całkowite wygaśnięcie, a w praktyce – zupełny zanik walorów użytkowych diody. Wymianę lampeczek przeprowadzimy własnoręcznie, jednak do ich montażu zatrudnijmy fachowca. Na pewno doradzi nam, jak najlepiej oświetlić sypialnię, by zaznaczyć jej wypoczynkowy charakter.