Udekoruj wnętrze światłem, czyli jak wykorzystać oświetlenie ozdobne?

mar 19, 17 Udekoruj wnętrze światłem, czyli jak wykorzystać oświetlenie ozdobne?

Elementy oświetlenia pełnią nie tylko użytkową rolę w aranżacji naszych mieszkań. Światło także tworzy nastrojowy klimat oraz zdobi wnętrze. Jeśli chcesz w prosty i zarazem efektowny sposób urozmaicić stylizację pomieszczenia, sprawdź jak możesz to zrobić za pomocą światła.

Lampy wiszące, stojące oraz ścienne to dobrze znany nam element wyposażenia wnętrz. Dzięki nim można swobodnie korzystać z pomieszczeń, niezależnie od aktualnej pory dnia. W bogatej ofercie lamp można z powodzeniem znaleźć najróżniejsze modele, które dodatkowo ozdobią wnętrze. Istnieją także lampy, które wyróżniają się przede wszystkim walorami dekoracyjnymi. Natomiast jeśli zastanawiasz się, jak dobrać modną lampę sufitową, zapoznaj się z artykułem http://feszyn.com/wybieramy-modna-lampe-sufitowa/

Girlandy

light-bulb-228989_1280

Sznury lampek to nie tylko świąteczna ozdoba, którą pokrywamy bożonarodzeniowe drzewko. Od kilku sezonów we wnętrzarskiej modzie coraz większe triumfy świecą girlandy i sznury świateł. Mogą to być stylizowane, industrialne żarówki, bawełniane kulki czy inne tego typu dekoracyjne elementy. Możesz je zawiesić np. wzdłuż balustrady schodów, na karniszu czy w innym miejscu. W efekcie girlanda lampek będzie się układać w elegancką kaskadę, co po zapaleniu stworzy wyjątkowy efekt.

Innym ciekawym sposobem na wykorzystanie tego typu sznura świateł, jest umieszczenie ich w szklanym naczyniu – dużym słoju czy niewielkiej szklani. Po włączeniu lampek uzyskasz efektowny lampion i w rezultacie w twoim domu zapanuje przyjazna atmosfera.

Reflektory

oświetlenie łazienki

Planując punkty oświetleniowe w domu myślimy zazwyczaj o dobrym oświetleniu stołu, blatu roboczego w kuchni, czy strefy wypoczynkowej. W tym poszukiwaniu funkcjonalnych rozwiązań łatwo zapomnieć o dekoracyjnej funkcji światła. Przykładowo, jeśli w Twoim domu jest ściana ze starych cegieł lub imitujących je płytek czy pokryta kamieniem o interesującej strukturze – warto dodatkowo podkreślić te elementy dekoracyjne właśnie za pomocą światła. Wystarczy snop świata puszczony z góry bezpośrednio nad ozdobnymi elementami, aby ciekawie wyeksponować ich charakter.

Ponadto oświetlenie dekoracyjne to nie tylko to zasilane energią elektryczną. Uwzględnij również świece i lampiony – dopełnią one nastrojową atmosferę w domu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *