Nowoczesne rozwiązania oświetleniowe

maj 11, 15 Nowoczesne rozwiązania oświetleniowe

Futurystyczne, kolorowe oprawy świetlne rodem ze statków kosmicznych lub supernowoczesnych hoteli, przywodzące na myśl centra największych miast świata, rozświetlonych neonami? Już dzisiaj możesz mieć takie światło także w swoim domu.

Jeszcze do niedawna najlepszą technologią były halogeny, które pomogły doświetlić nam szafki w kuchni i łazienkę i na zawsze już zmieniły pojęcie oświetlenia. Do tej pory światło kojarzyło się z kloszami, dużymi stojącymi lampami, z czymś co zajmuje sporo miejsca, zabiera dużo energii, a niekoniecznie świeci efektywnie. Oświetlenie halogenowe zmieniło aranżacje wnętrz nie do poznania i pozwoliło na dobre rozgościć się nowoczesności w naszych progach. Dopóki nie pojawiła się nowa technologia – LED.

O ile oświetlenie LEDowe nie jest takie nowe, jak mogłoby się wydawać, o tyle oprawy wykorzystujące tę technologię już tak. Silnie świecące żaróweczki, które pobierają bardzo mało energii można zmieścić nawet w najmniejszej i najbardziej płaskiej oprawie. Dzięki temu możemy oświetlić nasz dom nie tylko efektywnie, ale i efektownie.

Oprawy do żarówek LED wykorzystują także pomysły, wykorzystane już przez halogeny – mamy tutaj więc wszelkie wpuszczane w ściany ramki, często okrągłe, które możemy wykorzystać absolutnie wszędzie – na klatkach schodowych, w kuchni, salonie i łazience. Jednak absolutnym hitem ledowego oświetlenia są tasiemki, paski i listwy. To one zrewolucjonizowały modernistyczne aranżacje oświetleniowe w nowoczesnych domach.

Taśma LED to giętka, wąska i cienka oprawa, którą możemy przykleić właściwie wszędzie. Większość taśm posiada samoprzylepną warstwę, która umożliwia nam łatwy i samodzielny montaż. Musimy jednak pamiętać, by koniecznie oczyścić powierzchnię z pyłu i tłuszczu przed naklejaniem na nią ledów, aby nie odklejały się one zbyt łatwo. Możemy wykorzystać je do podświetlenia szafek w kuchni, ścian i sufitów, schodów, stołów i wielu innych zarówno mebli, jak i przestrzeni. Jeśli chcemy rozjaśnić wnętrze naszej szafy bądź garderoby taśma LED będzie niezastąpiona. Ten rodzaj oświetlenia daje nam możliwość podkreślenia światłem linii i wprowadzenia do wnętrza nowoczesnego wyrazu.

nowoczesne oświetlenie domu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *