Jak przechowywać oświetlenie i dekoracje bożonarodzeniowe?

gru 28, 15 Jak przechowywać oświetlenie i dekoracje bożonarodzeniowe?

Święta, święta i po świętach – niestety ten czas błogiego lenistwa i rodzinnych spotkań przy bogato zastawionym stole szybko się kończy. Teraz nadszedł moment uprzątnięcia i pochowania wszystkich dekoracji, które umożliwiły nam stworzenie w domach tej wyjątkowej świątecznej atmosfery. Aby w kolejnym roku nie zwariować, podczas rozplątywania łańcuchów światełek czy wyłuskiwania malutkich ozdób z czeluści pojemników, warto pomyśleć o tym już teraz.

Świąteczne dekoracje to nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia. Nie odmawiamy sobie coraz wymyślniejszych ozdób, które pokrywają nasze domy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Produkty te służą nam zazwyczaj przez mniej więcej miesiąc. Pozostałą część roku lampki, figurki czy bombki muszą czekać, aż znów nadejdzie ten długo wyczekiwany moment, kiedy będzie można je ponownie wyciągnąć. Oto kilka porad, jak w uporządkowany sposób przechowywać świąteczne ozdoby.

Oświetlenie

Zazwyczaj największym wyzwaniem wzbudzającym sporą irytację podczas świątecznego przyozdabiania domu lub ubierania choinki, jest rozplątywanie światełek. Zanim spakujemy na najbliższe 11 miesięcy wszystkie sznury światełek, warto sprawdzić czy wszystkie działają i ewentualnie wymienić uszkodzone żarówki. Ponadto jeśli lampki znajdowały się na zewnątrz, należy je oczyścić suchą szmatką.

Do zwijania i przechowywania lampek najlepiej zastosować np. kawałek kartonowego pudełka. Wystarczy je naciąć z brzegów, tak aby nawijany sznur lampek zagłębiał się w przygotowane przez nas otwory. W rezultacie dekoracje owijane na kartonie, będą się na nim stabilnie utrzymywać. Można w tym celu zastosować także rulon papieru lub innego materiału. Z kolei w przypadku dekoracji oświetleniowych w formie np. figurek z węży led, warto przechowywać je w fabrycznych opakowaniach.

Inne ozdoby

Dekoracje choinkowe, stroiki czy różnego rodzaju girlandy służą zazwyczaj przez kilka kolejnych lat. Dlatego pakując je, musimy uważać żeby się nie zniszczyły, a także nie zakurzyły przez 11 miesięcy nieużywania. Jeśli na bombki nie mamy specjalnych pudełek, możemy wykorzystać w tym celu różnego rodzaju zasobniki, jakie znajdują się zazwyczaj w każdym domu.

W przypadku niewielkich dekoracji znakomicie sprawdzą się pudełka po jajkach – można je zbierać w trakcie świątecznych przygotować tak, aby np. w styczniu zgromadzić już spory zapas. Ponadto odpowiednio przygotowane pudełka po butach również sprawdzą się znakomicie. Wystarczy samodzielnie wykonać przegródki np. przy użyciu tektury.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *