Jak nastrojowo oswietlic wnetrze?

lis 04, 15 Jak nastrojowo oswietlic wnetrze?

Wykorzystując w aranżacji wnętrza boczne światło, lampy stojące oraz kinkiety, możemy stworzyć w pomieszczeniu nastrojową atmosferę. Umiejętne dobranie dodatkowych punktów świetlnych sprawi, że urządzane pomieszczenie stanie się przytulniejsze i klimatyczne. Oto kilka porad, jak nastrojowo oświetlić wnętrze swojego mieszkania.

Światło w pomieszczeniu nie tylko je rozświetla, ale także zdobi. Odpowiednio dobierając punkty świetle ich rodzaj oraz położenie, możemy podkreślić interesujące elementy architektury wnętrza czy oświetlić szczególnie ciekawe dekoracje. Jednak światło tworzy też nastrój, dzięki któremu możemy się odprężyć i w pełni zrelaksować.

Lampy i kinkiety

Główne punkty świetlne w pomieszczeniu służą przede wszystkim zapewnieniu właściwego oświetlenia, a nie budowaniu nastroju. Intensywne światło z głównej lampy lub żyrandola można zastąpić kinkietami. Boczne oświetlenie będzie znacznie przyjemniejsze, a dodatkowo można wybrać kinkiety, które posiadają możliwość regulacji intensywności światła.

Podobny efekt można uzyskać za pomocą lamp stojących. Ustawiając je w narożnikach pomieszczeń otrzymamy nastrojowe światło odbite od ścian i dodatkowo w ten sposób zmiękczone. Dzięki temu pokój dzienny czy jadalnia staną się bardziej przytulne. Nie należy zapominać też o łazience. Nastrojowa atmosfera będzie wspaniałym dopełnieniem odprężającej i gorącej kąpieli.

Warto także zastanowić się nad efektem oświetleniowym podczas wybierania świetlówek. W miejscach, w których nie będziemy np. czytać lub pracować, zamontujmy ciemniejsze żarówki oraz takie, które emitują światło o cieplejszej barwie.

Świece i lampiony

Najlepszym sposobem na budowanie nastroju w pomieszczeniu za pomocą światła, są świece i lampiony. Znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem są oczywiście świeczki umieszczone w latarniach i lampionach – dają ciepłe światło, a dodatkowo latarenki rzucają cienie, co dodatkowo zdobi wnętrze. Można je umieścić na półkach oraz parapetach w pokoju dziennym, sypialni, a nawet w łazience.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *