Czy z pomocą diod LED można jeszcze stworzyć coś oryginalnego?

gru 22, 16 Czy z pomocą diod LED można jeszcze stworzyć coś oryginalnego?

Nie jest łatwo stworzyć oryginalny wystrój mieszkania. Nawet jeśli wydaje nam się, że nasz pomysł jest wyjątkowy, to często jest przecież tak, że inspirujemy się podobnymi rozwiązaniami, jakie można znaleźć w internecie czy różnych czasopismach, albo też w domach znajomych. Ostatnimi czasy bardzo popularne są diody LED, które są częstym elementem wystroju wnętrz. Czy można stworzyć z nich coś oryginalnego?

Podkreśl to, co wyjątkowe

Zastosowanie diod LED wraz z podwieszanym sufitem to dziś jeden z popularnych trendów, gdy chodzi o aranżację. Nie powinno to nikogo dziwić, bo przedstawia się bardzo efektownie. Taki detal potrafi zmienić całkowicie wystrój wnętrza i nadać mu niepowtarzalny klima. Jednak czy można w równie ciekawy, ale inny sposób użyć diod LED? Oczywiście, że można choćby dla podkreślenia ciekawych przedmiotów w domu.

Fajnym przykładem może być obraz, który wisi na ścianie. Już sam w sobie jest ozdobą, ale gdyby tak podkreślić go jeszcze bardziej? Można fragment ściany, na jakim się znajduje uwypuklić, to znaczy zrobić coś podobnego, jak w przypadku sufitu podwieszanego, ale na ścianie. Gdy stworzymy po bokach specjalne załamania, w jakich będzie można umieścić diody, to dostaniemy coś na kształt świetlnej ramy. Efekt doskonały!

led-lighting-1846929_960_720

Kosmos na wyciągnięcie ręki

A może coś bardziej odważnego? Chyba każdy lubi oglądać w nocy rozgwieżdżone niebo. Czemu nie zrobić sobie takiego w domu? Można taką instalację wykonać w dowolnym pomieszczeniu. Na pewno specjaliści stworzą dla nas wspaniały projekt, który będzie złożony z dużej ilości mikroskopijnych światełek. Taka nietypowa instalacja zaskoczy wiele osób, jakie z pewnością będą nas pytać skąd mamy tak wyjątkowe oświetlenie w domu. Pomyślmy tylko, jak przyjemnie będzie leżeć na łóżku i wpatrywać się w gwieździste niebo nad głową. I to bez wychodzenia z domu! Po więcej zapraszamy tutaj.

Użyj wyobraźni!

Z diod LED można stworzyć wiele nietypowych projektów. Tak naprawdę ogranicza nas nasza wyobraźnia i ewentualny budżet, jaki chcielibyśmy na ten cel przeznaczyć. Jednak nie bójmy się wymyślać swoich ciekawych kompozycji, które często możemy wykonać samemu. Diody ładnie zakamuflowane mogą tworzyć ciekawe mozaiki na ścianach i przyciągać wzrok w ładnie podkreślone punkty pomieszczeń. Przy tym również można pobawić się kolorystyką, by osiągnąć efekt właśnie taki, jak chcemy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *