Wybieramy lampki choinkowe

gru 01, 14 Wybieramy lampki choinkowe

Chyba każdy z nas pamięta jeszcze tradycyjne lampki choinkowe zdobiące drzewka świąteczne w latach osiemdziesiątych, czy na początku lat dziewięćdziesiątych. Charakterystyczne kolory i kształty lampek imitujące małe świeczki, wyposażone w klamry do mocowania ich na gałązkach.

Dzisiaj trend lampek pozwala na większą dowolność. W sklepach pojawia się ich mnóstwo. Można wybrać właściwie taki model, który odpowiada nie tylko naszym gustom, ale także dekoracji całego naszego domu.
Wybrać możemy nie tylko kształt, ale także kolor lampek, a nawet pójść krok dalej i zwrócić uwagę na energooszczędność.

Które lampki są najlepsze ?
Przede wszystkim nie zostawiajmy zakupu lampek na ostatnią chwilę. Pójdźmy po nie do sklepu chociaż kilka dni wcześniej. Są one bowiem takim towarem, który rozchodzi się z półek sklepowych w tempie natychmiastowym.

Pierwsze pytanie jakie powinniśmy sobie postawić to: czy potrzebujemy lampek typowo domowych, czy też na zewnątrz w celu przyozdobienia drzewka stojącego obok domu lub barierki balkonu. Wbrew pozorom lampki w domu nie są takie same jak lampki zewnętrzne. Lampki zewnętrzne muszę być mrozoodporne, zwykłe nie wytrzymają tak niskiej temperatury.

Kształt jest tutaj dowolny. Nowością są lampki w kształcie sopli lodu, czy spadających gwiazdek.
Na zewnętrznym drzewku bardzo ładnie wyglądają delikatne zielone lampki. Wkomponowują się w gałązki iglaka bardzo dobrze dodając mu podwójnego blasku.

lampki choinkowe
Przy wyborze lampek typowo do wnętrza nie mamy już takiego problemu. Tutaj priorytetem jest ich długość, która powinna być dopasowana do wielkości drzewka.

Pamiętajmy także, że lampki choinkowe nie mają dawać nam oświetlenia całego pomieszczenia, ale raczej delikatnie migające światło.
Nowością są lampki ledowe, w formie najczęściej plastikowych węży. Dają bardzo ciekawy efekt, a dodatkowo nie potrzebują zbyt dużej ilości prądu.

Jak sprawdzimy, czy lampki są dobre? No cóż na przysłowiowej swojej skórze. Dobre lampki to wydatek nie na jeden, ale na kilka sezonów. Jeśli zatem będą bezproblemowo świeciły przez kilka świąt oznacza to, że były sprawdzonym zakupem.