Podświetl swoją wannę i natrysk w łazience

sty 05, 15 Podświetl swoją wannę i natrysk w łazience

Zwykle oświetlenie w łazience ogranicza się do sufitu lub typowej oprawy świetlnej nad lustrem, ale czy zawsze musisz robić tak samo jak inni?

Oświetlić można praktycznie wszystko, wystarczy, że zadamy sobie trzy pytania.

Co jest najpiękniejsze w twojej łazience i dlaczego warto to podświetlić ?

Gdzie będziesz potrzebować najbardziej oświetlenia, jak zgasisz główną  lampę ?

Czy światło dekoracyjne będzie tworzyć dodatkowe cienie i obszary kontrastowe ?

Jeżeli nie chcesz, aby twoja łazienka zamieniła się w typowy gabinet cieni, to wyeliminuj te niepotrzebne. Po pierwsze twoja oprawa świetlna powinna mieć klosz rozpraszający światło mleczne lub matowe. Z pewnością powinniśmy unikać lamp z nieosłoniętymi żarówkami, gdyż będą razić. Lampy nad lustrem zawieś symetrycznie względem lustra, w rozstawie około 75 cm i na wysokości około 160 cm nad podłogą. Gdy twoje lustro jest długie i niskie, punkty świetlne zamontuj nad nią.

Jeżeli potrzebujesz czegoś innego niż typowe oświetlenie, pomyśl gdzie jeszcze chciałbyś umieścić dodatkowe źródło światła.  Jeśli  masz piękną wannę, to wyobraź sobie jak mogłaby ona wyglądać jeżeli zostanie podświetlona. Wiedz, że ciepłe, rozproszone światło opływ abyś pamiętał, że ze względów bezpieczeństwa w tej strefie instaluje się tylko oprawy zasilane bezpiecznym napięciem 12 V o podwyższonej szczelności.
Zaś lampy na napięcie sieciowe 230 V mają się znaleźć na wysokości powyżej 2,25 m i w strefie oddalonej minimum o 0,6 m od krawędzi wanny. Piękna ceramika twojej wanny przy tajemniczym oświetleniu, wychodzącym z wyznaczonych przez ciebie miejsc przestrzeni łazienkowej będzie wyglądać niezwykle elegancko oraz zachwyci cię tak, że twoje wieczorne kąpiele staną się wyjątkowo relaksującą czynnością po intensywnym dniu.

Nie musisz zapominać o zwykłym szybkim prysznicu, wanna jest wspaniała, ale na takie kąpiele jesteś zmuszony przeznaczyć na pewno więcej niż 5 minut, a często aż tylu czasu nie masz.  Więc wtedy z ulgą korzystasz z kabiny prysznicowej. Natrysk podświetlasz diodami LED, które montujesz w fugach płytek lub umieszczasz hermetyczne, niskonapięciowe oprawy w swojej kabinie prysznicowej. Takie źródła światła oświetlenia dekoracyjnego nie nagrzewają się, dzięki czemu możesz je zastosować w wilgotnych miejscach.