Lustro w łazience musi być dobrze oświetlone

lis 12, 14 Lustro w łazience musi być dobrze oświetlone

W każdej łazience, elementem absolutnie niezbędnym, tak jak sama wanna czy prysznic, jest lustro. W żadnym wypadku nie jest to tu element czysto dekoracyjny.

Łazienka to wraz z kuchnią, jedno z najbardziej funkcjonalnych pomieszczeń w każdym domu i mieszkaniu. Szczególnie rano, przed wyjściem do pracy, szkoły, na zajęcia, docenimy fakt praktycznych rozwiązań w naszych łazienkach.

Aby codzienna toaleta, a szczególnie wykonywanie makijażu czy golenie się, wymaga zawieszonego w odpowiednim miejscu lustra łazienkowego, a także jego właściwego oświetlenia.

Mówimy tu więc o rodzaju oświetlenia miejscowego, inaczej roboczego, które prócz oświetlenia głównego, musi znaleźć się w każdej łazience.

Problemu instalacji dodatkowych źródeł światła możemy się pozbyć w momencie, gdy zakupimy lustro, które już w swojej budowie posiada wbudowane oświetlenie.

Jeżeli jednak tak nie jest, musimy sami się o to zatroszczyć. Jakie powinno być oświetlenie przestrzeni przy lustrze?

Po pierwsze, jeżeli mamy pionowe lustro, powinniśmy zamontować dwa źródła światła, po dwóch stronach lustra. Powinno ono równomiernie i w sposób odpowiedni oświetlać naszą twarz podczas przeglądania się w lustrze. Po drugie, ważne jest, aby to światło, które umiejscowione będzie tak blisko przecież naszej twarzy i oczu, nie powinno nas oślepiać. Najlepiej więc sprawdza się tu klosze z zabielonego szkła, które równomiernie rozprowadza światło, a przy tym nie razi w oczy.

Jeżeli mamy lustro zamontowane w poziomie, źródła światła powinny znajdować się bezpośrednio nad nim.