Jakie oświetlenie wybrać do pokoju dziecka

lis 06, 14 Jakie oświetlenie wybrać do pokoju dziecka

Odpowiednie oświetlenie to ważny aspekt w aranżacji pokoju naszej pociechy. Dobre oświetlenie zapewni dziecku prawidłowy rozwój, a przy tym dodatkowo sprawi, że pokój stanie się przytulniejszy i będzie miejscem,w którym przebywanie będzie kojarzone z dobrą zabawą i bezpieczeństwem.

Oświetlenie główne

Wybór oświetlenia głównego do pokoju zależy od wielkości pokoju i naszych (oraz naszych pociech) gustów. Do wyboru mamy oświetlenie punktowe lub oświetlenie pochodzące z jednej lampy. Wybierając oświetlenie punktowe możemy rozłożyć oświetlenie tak, by docierało do każdego miejsca w pokoju. Wybierają jedno główne oświetlenie mamy dużo większy wybór pośród jego wzorów i rodzajów. W tym przypadku bowiem różnorodność lamp jest ogromna. Tym samym nasza pociecha będzie mogła wybrać do swojego pokoju co tylko sobie wymarzy.

lampa glowna

Oświetlenie na biurku

Lampka biurowa to drugie ważne źródło światła. Dzięki niemu nasze dziecko w zdrowy i prawidłowy sposób odrobi swoje zadania domowe i przygotuje się do kolejnego dnia w szkole. Warto zaznaczyć, że niektóre osoby uważają iż główne światło stanowczo wystarczy. Jest to mylne myślenie, gdyż siedząc przy biurku praktycznie całym swoim ciałem zasłaniamy dostęp do światła głównego. Złe oświetlenie przy codziennej nauce może skutkować pogarszającym się wzrokiem oraz złą postawą ciała (spowodowaną ciągłym pochylaniem się, by przeczytać dane zadania).

lampka biurkowa

Oświetlenie przy łóżku

Trzecim, ważnym oświetleniem jest lampka nocna. Lampka nocna jest bardzo funkcjonalna. To właśnie ona będzie pomocna wieczorami przy czytaniu ulubionej książki i podczas przypadkowych obudzeń w ciągu nocy. Dodatkowo jest to dobre rozwiązanie w przypadku problemów naszego dziecka z zasypianiem. Nie raz jej włączenie odstraszy potworki z szafy lub spod łóżka. Co więcej  pozwoli dziecku stopniowo przyzwyczaić się do ciemności lub stopniowo obudzić się wczesnym porankiem.

lampka nocna

Wybór prawidłowego oświetlenia zarówno dobrze wpłynie na rozwój dziecka jak i stworzy przyjemną atmosferę w pokoju dziecka, do którego z chęcią będzie wracało. Wyposażając w pokój w trzy źródła światła zapewnimy dziecku to, co mu potrzebne.